Hydroizolacja budynków polega na nałożeniu odpowiednich powłok ochronnych, których celem jest zabezpieczenie obiektu przed wodą i wilgocią. Wyróżnia się różne rodzaje usługi, podzielone ze względu na właściwości. Dobierając materiały wykorzystywane podczas realizowania tej usługi, należy uwzględnić przeznaczenie hydroizolacji. Podczas dobierania narzędzi bierzemy pod uwagę stopień obciążenia wilgocią, sposób użytkowania budynku, a także typ zabezpieczenia obiektu i stan całej powierzchni. Najczęściej hydroizolację w budynkach wykonuje się za pomocą folii, papy czy właściwie zabezpieczonej przed korozją blachy.
Wykonujemy hydroizolację przeciwwilgociową i przeciwwodną obiektów budowlanych. Pierwsza z nich polega na zabezpieczeniu powierzchni przed wodą, która nie wywiera ciśnienia. Natomiast druga z usług chroni obiekt przed wodami gruntowymi, a także deszczówką. Warto pamiętać, że woda deszczowa może przesączać przez fundamenty, jeśli pojawiają się problemy z jej odpływem.
W jakich miejscach wykonuje się hydroizolację?
Zazwyczaj hydroizolacja jest wykonywana w pomieszczeniach znajdujących się na poziomie gruntu lub poniżej jego poziomu. Takie miejsca są bowiem najbardziej narażone na przenikanie wody czy wilgoci. Dlatego warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie. Hydroizolacja piwnic oraz innych pomieszczeń zlokalizowanych nisko ma bardzo duże znaczenie. Przed nałożeniem izolacji należy dokładnie wysuszyć powierzchnię, dzięki czemu można będzie liczyć na oczekiwany efekt. Realizujemy hydroizolację ścian zewnętrznych, a także hydroizolację pionową fundamentów, która polega na wysokim zabezpieczeniu pionowych powierzchni elementów konstrukcyjnych.