Osuszanie budynków to usługa niezbędna w momencie, gdy pojawiła się wilgoć. Jej powstanie może mieć różne przyczyny. Najczęściej odpowiedzialna jest za to niewłaściwa wentylacja, ale czasem winne okazuje się podciąganie kapilarne. Woda może przenikać z gruntów przez fundamenty do murów na różnych kondygnacjach. Prowadzi to do uszkodzenia konstrukcji, dlatego bardzo ważne jest jak najszybsze rozpoczęcie działania. Wilgotność prowadzi do rozwoju grzybów, z kolei pleśń jest bardzo szkodliwa dla zdrowia.

Ogrzewanie wilgotnych pomieszczeń nie zawsze okazuje się wystarczające. Niekiedy należy podjąć bardziej radykalne kroki, a mianowicie dokonać osuszania. Jeśli chcesz zlecić tę usługę profesjonalistom, skontaktuj się z nami. Zajmujemy się osuszaniem budynków, w tym piwnic i innych przestrzeni, w których pojawiła się wilgoć. Zanim jednak przystąpimy do działania, warto znaleźć źródło problemu i je usunąć. Postaraj się, aby po osuszeniu nie dochodziło ponownie do problemu.

Na czym polega osuszanie iniekcyjne?

Jednym ze sposobów na pozbycie się wilgoci jest osuszanie iniekcyjne. Ta metoda wchodzi w zakres iniekcji budowlanej. Polega na tworzeniu blokady przeciwwilgociowej za pomocą wypełniania kanalików znajdujących się w strukturze materiału odpowiednimi cieczami. Takie substancje zamykają zarówno pory, jak i kapilary, co prowadzi do uniemożliwienia dalszego podciągania wody z gruntu. Osuszanie murów poprzez iniekcję jest bardzo uniwersalne. Nic dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na tę metodę. Nie trzeba przed nią w inny sposób suszyć obiektu, co pozwala zaoszczędzić dużo czasu. Jeśli borykasz się z problemem wilgoci, skontaktuj się z nami. Podpowiemy, jaką technikę warto zastosować.