Zapewniamy antykorozyjne zabezpieczenie zbrojenia, czyli usługę wykonywaną w celu wysokiej ochrony stali zbrojeniowej przed korozją. Ten materiał jest bardzo chętnie wykorzystywany w budownictwie – służy do stawiania fundamentów, przydaje się podczas robienia wieńca dachowego, a także przy żelbetonie. Stal zbrojeniowa ma za zadanie umocnić całą konstrukcję oraz uodpornić ją na różne obciążenia. Wyróżnia się ogniotrwałością i odpornością na korozję. To jednak nie oznacza, że nie warto stosować dodatkowej ochrony. Jak najbardziej jest to wskazane.

Korozja prowadzi do utlenienia metali, niektóre z nich są na nią wyjątkowo podatne. Tak się dzieje m.in. w przypadku żelaza oraz stopu żelaza z węglem, a oba te materiały są stosowane do wytwarzania stali zbrojeniowej. Dlatego tak ważna okazuje się ochrona tego elementu przed korozją.

W jaki sposób zadbać o ochronę zbrojenia przed korozją?

W celu ochrony zbrojenia przed korozją można zastosować cynkowanie ogniowe. Jest to świetny sposób, ponieważ oznacza naniesienie specjalnej powłoki z cynku na materiał. Wyróżnia się ona dużą wytrzymałością. W tym celu należy zanurzyć wyrób w płynnym cynku. Jeszcze bardziej skuteczne okazuje się zastosowanie powierzchniowego zabezpieczenia zbrojenia poprzez impregnację. Służą do niej środki hydrofobizujące, które w połączeniu z farbą mają działanie blokujące wnikanie części gazów do wnętrza materiału. Jeśli jesteś zainteresowany antykorozyjnym zabezpieczeniem zbrojenia, skontaktuj się z nami. Podpowiemy możliwe rozwiązania i wykonamy profesjonalną usługę.