Blog

Rola i znaczenie iniekcji w budownictwie

Iniekcja budowlana ma bardzo duże znaczenie w budownictwie. Metoda polega na wstrzykiwaniu specjalnych preparatów w celu uszczelnienia bądź wzmocnienia całej konstrukcji. Jest to prosty i szybki sposób, który sprawdza się w większości przypadków. Dlatego cieszy się tak dużym zainteresowaniem. W poniższym tekście podpowiadamy, na czym dokładnie polega rola iniekcji w budownictwie. Sprawdź jej znaczenie.

Czytaj dalej

Czym szlifować posadzkę betonową?

Szlifowanie posadzki betonowej wykonuje się w celu uzyskania równej, a także czystej powierzchni. Czynność przeprowadza się ręcznie lub maszynowo, w zależności od indywidualnych potrzeb. Jednak użycie odpowiednio dopasowanych sprzętów pozwala uzyskać znacznie lepsze efekty. Za pomocą profesjonalnych urządzeń można przeprowadzić prace sprawnie, bezpiecznie i efektywnie. Podpowiadamy, co najlepiej sprawdza się do szlifowania posadzki betonowej.

Czytaj dalej

Jakie wymogi musi spełniać hydroizolacja budynków mieszkalnych?

Prawidłowe wykonanie hydroizolacji budynków mieszkalnych ma bardzo duże znaczenie. Należy zacząć od właściwego zaprojektowania, musi ono być zgodne ze wszystkimi wymogami. Dzięki temu zwiększa się pewność, że obiekt zyska odpowiednią ochronę przed wilgocią. Niestety woda przyczynia się do wielu problemów dotyczących eksploatacji. Dlatego warto się przed nią zabezpieczyć za pomocą sprawdzonych metod. Sprawdź, jak wykonać […]

Czytaj dalej

Jak osuszyć zawilgocone mury?

Zawilgocone mury to spory problem, który może mieć różne przyczyny. W takich sytuacjach sprawdza się osuszanie, czyli wysokiej jakości usługa, zapewniająca bezpieczeństwo budynku. Za zawilgocenie może odpowiadać nieprawidłowa wentylacja, ale niekiedy winna okazuje się woda przedostająca się z gruntu. Niezależnie od powodu problemu, należy zadbać o odpowiednie osuszenie obiektu. Sprawdź, jak to zrobić.

Czytaj dalej

Jak wykonać hydroizolację pionową fundamentów?

Wbrew pozorom fundamenty to najważniejszy element każdej budowli. Mimo że są niewidoczne, wymagają zastosowania odpowiedniej ochrony, ponieważ są najbardziej narażone na działanie wody i wilgoci. Te czynniki mogą znacznie osłabić całą konstrukcję. W celu zabezpieczania fundamentów robi się hydroizolację pionową. W poniższym tekście podpowiadamy, na czym polega i w jaki sposób wykonuje się tę usługę.

Czytaj dalej

Hydroizolacja pozioma a pionowa – czym to się różni?

Hydroizolacja to popularna w budownictwie usługa, polegająca na zabezpieczeniu obiektu przed wilgocią. Wykonuje się ją m.in. w przypadku fundamentów, które należy ochronić przed wodą napływającą z gruntu. Zawilgocenie tych elementów mogłoby w szybkim czasie doprowadzić do osłabienia całej konstrukcji, dlatego tak ważne jest zrealizowanie usługi na najwyższym poziomie. Poniżej tłumaczymy, czym różni się hydroizolacja pozioma […]

Czytaj dalej

Jak zabezpieczyć zbrojenie przed korozją?

Stal zbrojeniowa jest z różnych powodów chętnie wykorzystywana w budownictwie. Umożliwia sprawne i wytrzymałe stawianie fundamentów, wieńca dachowego i wykonywanie wielu innych prac. Wykorzystuje się ją także przy żelbetonie, tworzonym za pomocą połączenia betonu z prętami zbrojeniowymi. Jego zadaniem jest umocnienie konstrukcji – ważne okazuje się jednak jego skuteczne zabezpieczanie przed korozją. Sprawdź, jak to […]

Czytaj dalej

Czy zbrojenie w betonie może korodować?

Beton to bardzo często wykorzystywany materiał konstrukcyjny. Wyróżnia się bowiem świetnymi właściwościami mechanicznymi. Niestety jego słaba odporność na pewne czynniki sprawia, że konieczne jest zastosowanie różnych dodatków wzmacniających. Jednym z nich są pręty zbrojeniowe – zdecydowanie zwiększają wytrzymałość betonu, ale za to narażają go na korodowanie, czyli inaczej powstawanie korozji.

Czytaj dalej