Naprawa konstrukcji budowlanych może być wykonywana z różnych powodów. Najczęściej następuje na skutek zmiany funkcji użytkowej obiektu lub wykrycia w nim nieprawidłowości. Jeśli doszło do uszkodzeń mechanicznych czy wypadków komunikacyjnych, warto zlecić usługę profesjonalistom. Pracownicy naszej firmy mają duże doświadczenie oraz niezbędną wiedzą, umożliwiającą dopasowanie odpowiednich metod i materiałów do pracy. Wszystkie usterki czy awarie mogą doprowadzić do obniżenia stabilności budowli, co powinno skutkować wyłączeniem jej z użytku. Konieczne jest wtedy wykonanie poprawek.

Na co pozwala naprawa konstrukcji budowlanych?

Naprawa konstrukcji budowlanych umożliwia przywrócenie obiektu do użytku – polega bowiem na usunięciu wszelkich usterek i awarii, tym samym sprawiając, że budynek nadaje się ponownie do wykorzystywania. Poza tym takie naprawy pozwalają zaoszczędzić czas oraz pieniądze. W większości przypadków są bowiem bardziej opłacalne niż wyburzanie i stawianie nowych budynków. Usługa zapewnia również możliwość nanoszenia nowych rozwiązań na planie budowlanym. Jest to bardzo ważne, ponieważ po latach użytkowania obiektu może się okazać, że podczas jego projektowania nie pomyślano o wszystkich potrzebnych elementach. Jedną z czynności wykonywanych podczas naprawy może stanowić iniekcja budowlana.

Jak wygląda naprawa rys w betonie?

Nierzadko w betonie powstają rysy, na szczęście możliwa jest ich szybka naprawa. W tym celu można zastosować iniekcje cementowe, za pomocą których wypełnia się zarysowania, pęknięcia, a także ubytki widoczne w konstrukcjach betonowych. Metoda iniekcji przyczynia się do zamknięcia rys, a tym samym zapobiega ona przenikaniu substancji odpowiedzialnych za powstawanie korozji. Te technika pozwala również uszczelnić rysy i wykonać połączenia nośne. Prace iniekcyjne należy wykonywać starannie, ponieważ mają wpływ na ostateczny wygląd i stan konstrukcji.