Jedną z oferowanych przez nas usług jest frezowanie betonu – to wysokiej jakości obróbka mechaniczna posadzek betonowych. Polega na mechanicznym likwidowaniu warstw, co prowadzi do wyprofilowania, wyrównania i oczywiście oczyszczenia produktu. W trakcie obróbki ma miejsce także usunięcie mleczka cementowego oraz innych powłok, zalegających na posadzce. Frezowanie betonu wykonuje się głównie w celu wyrównania nawierzchni.

W jaki sposób dochodzi do frezowania betonu?

Istnieje wiele sposobów na frezowanie betonu. Metoda powinna być dopasowana indywidualnie do potrzeb oraz możliwości. Dużym zainteresowaniem cieszy się m.in. frezowanie oczyszczające, które polega na dokładnym przygotowaniu podłoża pod wylewkę. Z kolei frezowanie planetarne ma na celu wyrównanie nierówności oraz ujednolicenie powierzchni. Ten sposób jest polecany do cienkich warstw betonu. Wyróżnia się także frezowanie głębokie, stosowane przy naprawie rozwarstwiającej się powierzchni oraz frezowanie ujednolicające, mające wpływ na estetykę i przyczepność posadzki. Wykonujemy także szlifowanie posadzek betonowych.

Narzędzia wykorzystywane do frezowania betonu

Głównymi narzędziami stosowanymi do frezowania betonu są oczywiście frezarki. Używamy ich różne rodzaje, w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać podczas pracy. Bardzo często wykorzystywane są:

  • frezarki bębnowe, nazywane tradycyjnymi – są lekkie i sprawdzają się idealnie do usuwania niedużych przewyższeń, a także zaniżania całości obrabianych posadzek pod wyznaczony poziom,
  • frezarki planetarne, nazywane specjalnymi – przeznaczone przede wszystkim do wyrównywania wszelkich nierówności, poprawiania gładkości oraz usuwania zanieczyszczeń.