Jak osuszyć zawilgocone mury?

Zawilgocone mury to spory problem, który może mieć różne przyczyny. W takich sytuacjach sprawdza się osuszanie, czyli wysokiej jakości usługa, zapewniająca bezpieczeństwo budynku. Za zawilgocenie może odpowiadać nieprawidłowa wentylacja, ale niekiedy winna okazuje się woda przedostająca się z gruntu. Niezależnie od powodu problemu, należy zadbać o odpowiednie osuszenie obiektu. Sprawdź, jak to zrobić.

Przyczyn zawilgocenia murów może być wiele. Najczęstszym powodem jest niewłaściwa wentylacja i uszkodzenie bądź brak hydroizolacji. Za problem odpowiadają również wody gruntowe, przenikające przez fundamenty do murów na wszystkich kondygnacjach. Jest to niebezpieczna sytuacja, prowadząca głównie do uszkodzenia całej konstrukcji. Ponadto wilgoć przyczynia się do powstawania grzybów i pleśni, szkodzących zdrowiu. Dlatego tak ważne okazuje się szybkie rozpoczęcie osuszania budynków.

Osuszanie indukcyjne – sposób na suche mury

Jednym ze sposobów na szybkie i skuteczne osuszenie murów jest osuszanie indukcyjne. Ta metoda powinna być realizowana przez profesjonalistów, mających odpowiednie doświadczenie i wiedzę oraz stosujących właściwe sprzęty. Za pomocą tej formy można osuszyć całe budynki, w tym piwnice, a także pozostałe przestrzenie. Osuszanie iniekcyjne jest niczym innym jak tworzeniem odpowiedniej blokady przeciwwilgociowej. Jest to możliwe dzięki wypełnianiu kanalików, które znajdują się w strukturze materiału. Do wypełniania służą właściwie dobrane ciecze.

Specjalnie przystosowane do tego celu substancje mają za zadanie zamknąć pory oraz kapilary, w związku z czym niemożliwe jest dalsze podciąganie wilgoci z gruntu. Z tego powodu osuszanie metodą iniekcyjną jest bardzo skuteczne i szybko przynosi rezultaty. Nic dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na ten sposób. Jego główną zaletę stanowi uniwersalność. Ta metoda pozwala sprawnie pozbyć się problemu i tym samym zaoszczędzić sporo czasu.