Jak i czym uszczelniać przejścia instalacyjne?

Instalowanie i uszczelnianie przejść jest ważną częścią każdego projektu budowlanego. Wykonanie tej usługi zapobiega przedostawaniu się wody, powietrza, gazów, kurzu i innych zanieczyszczeń do konstrukcji. Pomaga również zachować integralność i stabilność budowy. Wiedza o tym, jak i czym uszczelniać przejścia instalacyjne, jest niezbędna dla każdego udanego projektu budowlanego. Omawiamy to zagadnienie poniżej.

Rodzaje materiałów do uszczelniania przejść instalacyjnych

Jeśli chodzi o uszczelnianie przejść instalacyjnych, istnieje wiele różnych materiałów, które mogą być użyte. Najczęściej wybierane to pianka poliuretanowa, uszczelniacze akrylowe i uszczelniacze mastyksowe oraz tzw. przejścia szczelne, jednak często metody te zawodzą. Pianka z czasem nasiąka wodą, a substancje w niej zawarte powodują degradacje. Szczelne przejścia nie są odpowiednio montowane i przeciekają.

Najlepsze metody uszczelniania przejść instalacyjnych

Najlepsza metoda uszczelniania przejść instalacyjnych zależy od rodzaju stosowanego materiału. Nowoczesnym i sprawdzonym sposobem, który jest skuteczny nawet podczas aktywnych wycieków, jest wypełnienie przejścia specjalną masą uszczelniającą, która ma zdolność do pęcznienia do 20% podczas kontaktu z wodą, jednocześnie nie powodując wewnętrznych pęknięć oraz tzw. zamknięcia przejścia przy użyciu wodoszczelnych zapraw.

Jesteśmy w stanie zrealizować skuteczne i niezawodne uszczelnienia zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Pracujemy nawet w przypadku silnego naporu wody, wykorzystując profesjonalne i nowoczesne materiały izolacyjne działające na zasadzie pęcznienia. Dzięki temu wilgoć nie przedostanie się do budynku. Wszystkie nasze usługi wykonujemy z największą starannością, aby zapewnić pełne zadowolenie klientów. Jeśli potrzebujesz pomocy w uszczelnieniu przejść w ścianach, zapraszamy do kontaktu z nami.